איך להתגרש חכם – אפשרי לעשות את זה

תמונת נושא עבור איך להתגרש חכם – אפשרי לעשות את זה

איך להתגרש חכם – אפשרי לעשות את זה

כשאנשים רואים את הכותרת "איך להתגרש בצורה חכמה" סביר להניח שעולות אצלם מספר מחשבות. למשל, האם באמת אפשר לשלב את המילים גירושים וחוכמה באותו משפט, האם ניתן באמת להתגרש בצורה חכמה מבלי לפגוע בעצמנו או בילדים שלנו בהיבטים שונים, וכן מה זה בעצם אומר להתגרש בצורה חכמה, האם זה אומר שאנחנו נשיג את כל מה שאנחנו רוצים, האם זה אומר שאנחנו ננצח את הצד השני, נכריע אותו?

ובכן, התשובה לכך מאוד פשוטה. אפשר להתגרש חכם, בצורה נכונה, מבלי להרוס את עצמנו או את הצד השני. להיפך, אם אנחנו רוצים להתגרש בצורה חכמה, אז אנחנו צריכים לדעת לשתף פעולה אחד עם השנייה, אנחנו צריכים לדעת לעבוד ביחד, הן בשבילנו והן בשביל הילדים שלנו. גירושים חכמים זה לא בהכרח ניצחון או הכרעה, גירושים חכמים זה ששנינו מוותרים מעט בשביל להשיג הרבה, בעיקר שקט נפשי, בעיקר המשך תקשורת טובה עם הצד השני.

אך צריכים להיות מציאותיים. זה לא תמיד אפשרי. יש לא מעט מקרים בהם הסיבה בגללה אנחנו מתגרשים מכתיבה את סוג הגירושים ועל כן, במקרה כזה, גירושים חכמים, הם באמת כאלה שאנחנו מכריעים את הצד השני. הרי סביר להניח, שאם מדובר בגירושים שנובעים מבגידה או חס וחלילה, אלימות של הצד השני כלפינו או כלפי הילדים, או כל דבר שלילי אחר, הרי שאנחנו לא נרצה בהכרח להמשיך ולהיות בקשר, אנחנו לא נרצה לספק ניצחונות גם לצד השני, ומותר להניח שחלק מהותי בדרך בה נפעל, יבוא מיצר הנקם. זה אנושי וזה טבעי. גם במקרים אלו, אנחנו צריכים לדעת איך להתגרש חכם.

כיצד עושים את זה בצורה נכונה

נתחיל מהצד הטוב, כלומר, גירושים חכמים לזוג שרוצה להמשיך ולהיות בקשר. זה קורה לא מעט, בוודאי בקרב זוגות שיש להם ילדים, מן הסתם, מדובר על זוגות שיכולים לשמור על תקשורת טובה ביניהם. זוגות שלא מגיעים לגירושים ממקום של שנאה וטינה אלא ממקומות אחרים.

לשם כך, מה שהם יכולים לעשות זה לייצר מסלול תקשורת ביניהם, דרכו הם יגיעו להסכמות לגבי כל הנושאים שקשורים לגירושים. יהיה הרבה יותר פשוט וחכם מצידם, לא לערב גורמים חיצוניים, פשוט להגיע להסכמות, כל צד יוותר קצת, כל צד יבין מה הצד השני צריך ורוצה, וכמו שנהוג לומר, הוא לא יעשה לו דווקא אלא יילך לקראתו. סביר להניח, שזה גם יבוא לידי ביטוי בקשר ביניהם אחרי הגירושים.

חשוב להדגיש כאן, זוגות שבוחרים במסלול כזה, יכולים תמיד להיעזר בגורמים כמו מגשרים או גורמים אחרים שיעזרו להם להבין טוב יותר את הצד השני, יעזרו להם לבטא בצורה טובה יותר את הרצונות והצרכים שלהם.

מה לגבי הצד הרע, קרי גירושים רעים? כאן על מנת להתגרש בצורה חכמה, פשוט צריך לשכור עורך דין שיבצע את העבודה. עורך דין שידע להכיר את הצרכים של הלקוח שלו וידע להביא אותם בצורה הכי טובה לשולחן המשא ומתן. מן הסתם, יש להשתמש בכל דרך, בכל טריק ובכל אמצעי בשביל להשיג את מה שרוצים. בין אם זה לגבי הסכמי ראיה ומשמורת על הילדים, בין אם זה לגבי חלוקת רכוש או מזונות.

בשני סוגי הגירושים ובעיקר בהקשר של הגירושים המכוערים, חשוב לזכור, המונח איך להתגרש חכם, צריך להזכיר לו שאנחנו לא חייבים להיות רק צודקים, אנחנו יכולים להיות חכמים ולוותר. שכן, גם אם אנחנו מתגרשים, עדיין יש איזה קשר בינינו לבין הצד השני, והיינו רוצים שהוא יהיה טוב והגון גם כלפינו, בפרט אם יש לנו ילדים משותפים.

מעוניין להתנסות במערכת?

השאר פרטיך ונציג מומחה יחזור אליך עם פרטים ב 24 שעות הקרובות