המדריך לרישום פטנט

תמונת נושא עבור המדריך לרישום פטנט

המדריך לרישום פטנט
יש לכם פטנט? כדי שתוכלו לשמור על זכויות יוצרים, עליכם לשמור שהפטנט יוכר על שמכם. לכן, יהיה עליכם לבצע רישום של פטנט. את הבקשה לרישום פטנט, עליכם לשלוח את הבקשה לרשם הפטנטים בארץ. בדרך כלל, מומלץ שהפטנט יהיה רשום גם בחו"ל. לכן, המסלול המתאים ביותר לכך, הוא מסלול PTC. לאחר אישור הבקשה, מגיע השלב בו מייצרים ומשווקים את הפטנט. בשביל מימון הייצור, צריך בדרך כלל למצוא משקיע. גם לאחר מציאת המימון, ישנם דרכים שונות לשיווק הפטנט ברחבי העולם.

כיצד מכינים את הבקשה לרישום הפטנט?

האם אתם יודעים כיצד לרשום פטנטים? בשביל רישום פטנט, יש להגיש בקשה רשמית. במהלך הכנת הבקשה, יש להכין ולצרף תוכנית מפורטת של הפטנט. לצורך הכנת אב טיפוס ואישור הבקשה, יש להשקיע היטב בשרטוט. מומלץ גם לנסות לפתח דגם אב טיפוס של הפטנט, לפני הגשת הבקשה. מסמכי רישום הפטנט והדגם, יוגשו גם למשקיעים הפוטנציאלים. פעמים רבות, חלק נכבד מההשקעה הכספית ברישום הפטנט, היא בהכנת התכנית והמפרט להגשה.

גם ליאונרדו דה וינצ'י הכין שרטוטים להמצאות שלו- אחד מגדולי הממציאים היה ליאונרדו דה וינצ'י. הוא חי בין השנים 1452- 1519. הוא המציא המצאות רבות. חלק קטן מהם יצאו לפועל, וחלק גדול לא. את המצאותיו רשם על שרטוטים מפורטים. האם היה ניתן לפתח דגם אב טיפוס על פי השרטוטים? מוזיאון המדע בירושלים הרים את הכפפה. הנהלת המוזיאון לקחה חלק מהשרטוטים, פיתחה את המכונות בדיוק רב, תוך הצמדות לשרטוטים. בשנת 2019, חנך מוזיאון המדע את התערוכה "השאלות של ליאונרדו", המתבססת על המכונות שהמציא.

מהו "רשם הפטנטים"?

"רשם הפטנטים", הוא גוף שהוסמך על ידי משרד המשפטים לרישום פטנטים. לפעמים, ירשמו היזמים את הפטנט רק בישראל, ולא במדינות אחרות. אם הממציא רוצה להעביר את הבעלות לאדם אחר, יהיה על קונה הבעלות לשלם סכום רב מאוד לממציא.

כיצד מתבצע תהליך רישום הפטנט? התאריך בו הוגשה הבקשה הרשמית לרשם הפטנטים, יוכרז כ"תאריך הבכורה". בדרך כלל, הזמן בו דנים בבקשה של הממציא, נמשך כשנתיים. כאשר מאושרת הבקשה, מתפרסם הפטנט. אישור הבקשה תקף ל20 שנה. כלומר- במשך 20 שנה, הפטנט הוא בבעלותו של הממציא, אלא אם כן הפטנט נמכר.

הגשת בקשה לרישום פטנט בחו"ל.

כיצד לרשום פטנטים בחו"ל? לא תמיד מספיק להגיש בקשה לרישום פטנט בארץ. לפעמים, יש צורך להגיש את הבקשה לרשות הפטנטים בארה"ב, או גופים מקבילים בחו"ל. אחת מהדרכים לרשום את הפטנט בחו"ל, היא להשתמש במסלול PTC.

מה היתרון במסלול PTC?

מחירי האגרה שמשלם הממציא במסגרת מסלול PTC, נמוכים יותר. בנוסף, הפטנט יהיה בלעדי לא רק בתחומי מדינת ישראל אלא גם במדינות נוספות. אם במדינת ישראל, מחיר האגרה עבור בקשה לרישום פטנט הוא 1,200, הרי שבארצות הברית, מחיר הגשת הבקשה יהיה 140$.

מומלץ להיעזר בליווי מקצועי בעת רישום הפטנט.

ממציא, יודע לפתח פטנט היטב, אך לא תמיד יודע כיצד לרשום את הפטנט. לכן, מומלץ שהממציא ייעזר בעורך פטנטים מקצועי, אשר ילווה את היזם עד שהמוצר הסופי יהיה על המדפים. בשלב הראשון, תבדוק החברה שאין בעולם עוד פטנט מתחרה. החברה, תבדוק עם היזם את כדאיות הפטנט, ואת הצורך בפטנט.

גם כאשר הפטנט רשום, הממציא צריך ליווי מקצועי.

רישום הפטנט, אינו מספיק. העיקר, הוא הפצת הפטנט. לשם כך, צריך הממציא המשך ליווי מקצועי. עורך הפטנטים, מפגיש את הממציא עם משקיעים. במסגרת הליווי, מקבל הממציא הדרכה כיצד להציג את הפטנט. פעמים רבות, יסייע הגוף המלווה לממציא, להציב דוכן בתערוכות מובילות ברחבי העולם.

מעוניין להתנסות במערכת?

השאר פרטיך ונציג מומחה יחזור אליך עם פרטים ב 24 שעות הקרובות