הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה

תמונת נושא עבור הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה

הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה

בעבור עצמאים ובעלי עסקים לתאריכים ישנה משמעות רבה בהתנהלות היום יומית, החודשית והשנתית, דוגמת ה-15 בכל חודש המוקדש לטיפול בדו"חות ותשלומי מע"מ, כמו גם סיומה של שנה אזרחית, מועד המזמין הכנה והגשה של דו"ח מס שנתי למס הכנסה.

כל בעל עסק מחויב מדי שנה להגיש לרשויות המס דו"חות מסודרים אודות הכנסותיו והוצאותיו על מנת להסדיר את תשלומי המס הנדרש כחוק ובהתאם לביצועי העסק. את הדו"ח יש למלא ולהגיש עד לתאריך 30.4 בשנה העוקבת לשנת המס, כאשר להגשת דו"ח מס שנתי מדויק ומסודר ישנן משמעויות רבות:

  • מעקב – מלבד הדרישה החוקית דו"ח המס השנתי מהווה מראה לבעל העסק אודות מצבו העסקי והכלכלי. בעלי עסקים רבים נשענים במהלך ההתנהלות העסקית היום-יומית על תחושות בטן ולא תמיד מודעים למצבם. הדו"ח עשוי לשקף עבורם את מצבו הריאלי של העסק ולהוות מנוע צמיחה לתכנית כלכלית ועסקית לקידום פעילותם.
  • הטבות מס – הגשת הדו"ח כוללת בתוכה גם מקום לפירוט הוצאות העסק, הוצאות שמביאות להקלה במיסוי הן בתשלומי מס הכנסה והן בתשלומי מס ערך מוסף.
  • בירוקרטיה – הדו"ח השנתי הוא בבחינת תלוש המשכורת של בעל העסק, אותו יידרש להציג במקרים רבים בהתנהלות עם רשויות ומוסדות. עיריות ומועצות מעניקות הקלה בתשלומי ארנונה ומיסוי עירוניים על בסיס הכנסות העסק, מסגרות לימודיות מעדכנות מלגות ודרגות שכר (לבעל העסק ולילדיו) וכדומה.
  • גיוס הון ומשקיעים – עסק קיים המבקש לגייס משקיעים, הלוואות בנקאיות או קו אשרי חיצוני יידרש להציג דו"חות מס שנתיים שיעידו על התנהלות, פוטנציאל ורווחיות של העסק.
  • הימנעות מקנסות – אי הגשת דו"ח מס שנתי למס הכנסה במועדו עשוי להוליד חקירות מיותרות ולהביא להטלת קנסות גבוהים ומיותרים.

למרות שעסקים פרטיים, פטורים או מורשים, רשאים למלא ולהגיש את הדו"ח השנתי בעצמם, אין מדובר בפעולה מומלצת כלל ועיקר. הגשת הדו"ח מצריכה ידע ומיומנות, לצד מעקב אחר הנתונים ודיוק מקצועי. כל אלה יצריכו מבעל העסק השקעה של זמן רב ועשויים לחשוף אותו לטעויות שמחירן יהיה גבוה. עבודה אל מול איש מקצוע בתחום, רואה חשבון מוסמך ו/או עו"ד לענייני מיסים, שמכיר את תקנות המס, הזכויות וההקלות לצד התנהלות מול הרשויות תוריד מכתפיו של בעל העסק את הלחץ ותביא למיצוי מלא של זכויותיו בזכות תכנון מס חכם ויעיל מול רשויות המס.

במרבית המקרים מומלץ כאמור להסתייע בשירותיו של משרד רו"ח / עו"ד אשר מספק ליווי מקצועי לעסקים וארגונים בתחום, מרכז מידע, יוצר ומגיש דו"חות מס שנתיים ודו"חות אחרים לרשויות על פי דרישה. משרדים אלו מלווים את הלקוחות בדרכם העסקית, מתוך מטרה להעניק להם את השקט והביטחון הנדרשים, ולפנות אותם למינוף והצמחת העסק אל הצלחה עסקית וכלכלית ללא תקרת זכוכית או הסחות דעת אחרות בדךר.

מעוניין להתנסות במערכת?

השאר פרטיך ונציג מומחה יחזור אליך עם פרטים ב 24 שעות הקרובות